טאיוואן 101

10.01.2022

שתפו :

דגל טיוואן

מה בוובינר:

 

הידעת ש…

  • 75% מכלל הספקים של טסלה הם טאייוונים?
  • יותר מ-60% מכלל השבבים בעולם מיוצרים בטאיוואן?
  • חברת פוקסקון הטאיוואנית (Hon Hai) מעסיקה 1.3 מיליון עובדים והיא המעסיק הפרטי הגדול בסין? 

על אף המגיפה העולמית בשנתיים האחרונות, טאיוואן נותרה אי של שפיות אל מול הקשיים הגלובליים, ואף נהנתה מצמיחה כלכלית בתוך המציאות המאתגרת. כל זאת התאפשר בזכות המאפיינים הייחודיים לשוק המקומי. טאיוואן מיצבה עצמה כמעוז ייצור המוליכים למחצה עד כדי כך שבשנת 2020, 63 אחוזים מכלל השבבים שיוצרו בכלל העולם, יוצרו כאן באי.

 

טאיוואן מוכיחה את היותה כלכלה מפותחת, מתקדמת ונחושה, גם כן בעזרת רגולציות שונות ונכונות הממשל הנוכחי, ובהובלת הנשיאה צאי אינג-וון מיושמת תכנית החדשנות "5+2" הרותמת את כלל ענפי התעשייה המקומית לטובת צמיחה כלכלית מיטבית מוכוונת עתיד.

 

במפגש נשוחח על ההזדמנויות המציעה טאיוואן לחברות ישראליות המעוניינות לפעול הן בשוק המקומי והן בשוקי אסיה-פסיפיק וכיצד הנספחות הכלכלית יכולה לסייע למימושן.

 

דובר:
צליל להב, משרת כנספח הכלכלי של מדינת ישראל בטאיוואן החל מספטמבר 2018. במסגרת תפקידו כראש נציגות הכלכלה והמסחר של משרד הכלכלה והתעשייה הוא אחראי על קידום היחסים הכלכליים בין ישראל לטאיוואן, קידום ועידוד ייצוא סחורות ושירותים ישראלים לטאיוואן, פיתוח יחסי מו"פ בין המדינות ובין חברות וכן משיכת השקעות מטאיוואן לישראל.

 

צליל הצטרף לקורס הצוערים של משרד הכלכלה בינואר 2016 לאחר שהיה מנהל המוצר של חברת VIGO מתחום מחקרי התקשורת וקודם לכן כיועץ תקשורת במשרד בן חורין-אלכסנדרוביץ'. לפני תפקידו הנוכחי כנספח בטייפה שימש כמנהל קשרי המשקיעים הזרים לסקטור התעופה, חלל וייצור מתקדם בסוכנות משיכת ההשקעות הזרות של משרד הכלכלה והתעשייה INVEST IN ISRAEL. לצליל תואר ראשון במדע-המדינה ותקשורת מאוניברסיטת תל-אביב והוא בוגר בית הספר כותרת לתקשורת. 

 

לצפייה בוובינר לחצו כאן

 

בלוג נספחות טאיוואן: israel-trade.net/asiapacific/author/tslil

 

למדריך לעשיית עסקים בטאיוואן לחצו כאן

 

פודקאסט חיות כיס, תאגיד השירות הציבורי, פרק "אי המטמון" אודות מגזר השבבים בטאיוואן.

 

פודקאסט "קיסר אדום – שאלת טאיוואן"

דגל גרמניה - סיוע ליצואנים המייצאים לגרמניה

סיפורן של כלכלות משלימות - עם הנספחת הכלכלית בברלין - 13.9.23

דגל פנמה - מכון היצוא יכול לספק לעסקים מקומיים כלים ומידע ליצוא מוצרים לפנמה

עשיית עסקים עם פנמה - 13.9.23

Medical products registration and sales in China - 7.9.23

Rio Innovation Week

Rio Innovation Week